Mapa webu   Náhled tisku  

PermaFood.cz

Úvod > 2023 – Svobodná miniKnihovna: program na říjen+listopad 2023

Svobodná miniKnihovna: program na říjen+listopad 2023

S podzimem máme velkou novinku a tou jest, že máme dohodu s platformou Kinedok a jelikož mají v databázi množství velmi zajímavých "dokumentárních" filmů, tak "si" je v některých pátečních večerech začneme nadělovat. Knihovna je vybavena projektorem, který nám zatím bezvadně slouží a tak vzhůru za filmovými zážitky.

 • 27. 10. od 19:00
  přednáška Vaška Pelce: Půda, citlivá živá bytost

  "Půda, citlivá živá bytost, která potřebuje naši péči." Co to vůbec půda je, složení půdy, život v půdě (bakterie, houby atd.), vznik a zánik půdy. A pár dalších zajímavostí o půdě."

 • 3. 11. od 19:00
  otevřená beseda - přineste téma k diskuzi

 • 10. 11. od 19:00
  promítání filmu: Bílá na bílé
  ukázka - https://1url.cz/@bila-na-bile

  "Dokumentární film Bílá na bílé zachycuje pomocí video deníků zážitky filmařky v prostředí Antarktidy během natáčení jejího filmu FREM. Pozorování krajiny, kde každý úkon je pro člověka několikrát náročnější, než za normálních okolností, vzbuzuje respekt před její majestátností. Film je meditativním počinem, kde se rozpravy autorky s umělou inteligencí a krajina spojují do koláže vjemů a myšlenek, přičemž lidský svět se ocitá na okraji. Záběry na Antarktidu, zvířata a málo lidí se spojují s autorčinými vyslovenými úvahami, jindy jsou propletené jen zvuky okolí nebo občasnými záběry z Číny. I když zde život plyne podle vlastních pravidel, vlastním rytmem, pozorování tohoto místa nás nutí si uvědomit, jak se i sem podepsalo lidské počínání."

 • 17. 11. od 19:00
  otevřená beseda - přineste téma k diskuzi

 • 24. 11. od 19:00
  včelařská beseda / promítání filmu: Všechno dobře dopadne
  ukázka - https://1url.cz/@vsechno-dobre-dopadne

  "Dokument jako ekologická meditace nad vztahem včel a lidí se snaží poodkrýt duchovní význam těchto malých, jedinečných stvoření. Film analyzuje důležitost tohoto živočišného druhu pro důmyslný organismus přírody. Na této mystické cestě k porozumění a pokoře nás doprovází nejen lidé žijící se včelami v harmonii, ale i umělecká díla vzdávající jim hold. Rozjímání o tomto obdivuhodném hmyzím druhu ve filmu znamená i zamyšlení se nad civilizačními problémy člověka, které tkví v lidské sobecké snaze popírat přírodní zákony. Film za pomocí včelího mikrokosmu nabízí mnohovrstevnatý hloubavý pohled na svět jako obrovský propojený přírodní celek. Je člověk součástí nebo vlastní vinou už jen narušitelem v tomto mocném systému, ignorující fakt, že tím ubližuje i sobě samému?"


Více detailů k jednotlivým akcím, přinášíme je průběžně skrze sociální síť FeelTrees.

-

Kde: Skály 36 (u Kváskovic, okr. Strakonice)

tel.: 721 030 682
email: black.mary@tiscali.cz

PS: Pokud se k nám chystáte, určitě budeme rádi, když nám dáte vědět. Je pak šance, že pomůžeme propojit spolujízdu ;)

PS2: Stále poptáváme šikovné dobré duše, kteří by se chtěli podělit o své vědomosti / dovednosti s ostatními, ať už formou přednášky (je k dispozici projektor pro foto/video) nebo besedy, ideálně obojího. Zajímají nás témata okolo soběstačnosti, permakultury, trvalé udržitelnosti, apod.

Oba filmy v listopadu jsou realizovány ve spolupráci s KineDok. Projekt KineDok je organizován za finanční podpory: Kreativní Evropa MEDIA, Visegrad Fund, US Embassy, Státní fond kinematografie, Magistrát hlavního města Prahy.

Novinky

Nejbližší akce knihovny ve Skalách:

▶ 10.5. ~ 19:00
přednáškový pátek: Islandské putování, část I.
cestovatelská přednáška Františka Langmajera

▶ 17.5. ~ 19:00
knihovna ZAVŘENA
(probíhá Den matek v hospodě)

▶ 24.5. ~ 19:00
filmový pátek: La Belle Verte / Nádherná zelená
(komedie/sci-fi, Francie, 1996)

▶ 31.5. ~ 19:00
herní pátek:
deskové a jiné hry

▶ 7.6. ~ 19:00
přednáškový pátek: Kompostovací toalety,
řešení pro 21. století? Filozofie, technologie, ...

 

PS: KAŽDÝ je VÍTÁN ;)

 
 
 

Akce

Každý pátek od 18:00 minimálně do 21 hod. máme otevřenou Svobodnou miniKnihovnu. A není jen o knihách. Pravidelně se zde dějí besedy, přednášky či promítání. Přijďte na návštěvu.

více info

 
nahoru