Mapa webu   Náhled tisku  

PermaFood.cz

Úvod > 2021 – Přírodní zahrada - certifikát a plaketa

Přírodní zahrada - certifikát a plaketa

Včera u nás byla paní ze spolku Přírodní zahrada z.s. na zhodnocení a s velkým potěšení oznamuji, že jsme certifikací prošli a to s plným počtem bodů! Ne, že bychom to nečekali ;) Naše zahrada je tímto "papírová" Přírodní zahrada.

Nedávno jsme požádali spolek Přírodní zahrada z.s. o certifikaci naší cca 2ha přírodní užitkové zahrady. Zahrady takto certifikované musejí být v souladu s ekologií, není na nich používaná žádná chemie ani rašelina, jsou budivány s použitím přírodních materiálů a musí splňovat mnoho dalších kritérií. Včera u nás byla paní na zhodnocení a s velkým potěšení oznamuji, že jsme certifikací prošli a to s plným počtem bodů! Ne, že bychom to nečekali ;) Naše zahrada je tímto "papírová" Přírodní zahrada. Co nejdříve jí přidáme na mapu Přírodních zahrad institutu Veronica.

Nečekejte u nás anglické trávníčky, naše zahrada je dávnou venkovskou zahradou, plná užitkových rostlin a tísícem míst, kde může vegetovat nespočet živočišných druhů.

Budeme se těšit na případné zájemce, kteří budou chtít zahradu shlédnout a třeba se inspirovat nebo se dozvědět něco nového, jiného. Pokud mezi ně patříte, napište nám třeba e-mail a návštěvu můžeme domluvit.

Nyní je doba sklizně, můžete tak vidět hlavně princip pěstování zeleniny na vyvýšených záhonech a dozvědět se mmj. například jak zeleninu, ale i ovoce, které nyní roste všude kolem (nejen na zahradách) zpracováváme a uchováváme na zimu a přes zimu.

Novinky

Nejbližší akce knihovny ve Skalách:

▶ 12.4. ~ 19:00
Miloš Hobl, přednáška:
Hnojení - pohled geochemika

▶ 19.4. ~ 19:00
volná beseda - přineste téma

▶ 26.4. ~ 19:00
promítání EpochTV:
No Farmers No Food
"Válka proti farmářům: Budeme jíst brouky?"

▶ 3.5. ~ 19:00
hraní deskových her - přineste i tu svou

▶ 10.5. ~ 19:00
František Langmajer, cestovatelská přednáška:
Islandské putování - část I.

PS: KAŽDÝ je VÍTÁN ;)

 
 
 

Akce

Každý pátek od 18:00 minimálně do 21 hod. máme otevřenou Svobodnou miniKnihovnu. A není jen o knihách. Pravidelně se zde dějí besedy, přednášky či promítání. Přijďte na návštěvu.

více info

 
nahoru