Kysané zelí a kváskový chléb

30. prosince v 12:35

Na podzim jsme nelenili a připravili zásoby kysaného zelí plného vitamínů na zimu. Máme jej dostatek, takže jsme se rozhodli nabídnout ho i vám. A aby k pochutinám z něj bylo co zakousnout, nabízíme poctivý kvasový chléb, převážně žitný a celozrnný. Chléb si pečeme již od roku 2009, je již vyladěný :)

Nabízíme letošní kysané zelí, kvašené od začátku ve sklenicích o objemu 0,7 litrů. Je již řádně prokysané, připraveno ke konzumaci ;) Udělejte si zásobu vitamínů na zimu.

Zelí je živé (raw), nesterilované. Vydrží takto klidně i 2 roky, bez ztráty prospěšných bakterií a vitamínů. Po otevření vydrží v lednici klidně i pár týdnů. Vhodné jako příloha, salát, do zelňačky, zelňáků a spoustu jiných jídel nebo prostě jen tak jako vitamínová bomba a superpotravina.

Skladování zelí je při teplotě 5-12° (ve sklepě, nevytápěné chodbě či lednici).


Další naší nabídkou je poctivý kváskový chléb. Podíl žita ku pšenici je 6:1. Celý bochník má hmotnost cca 1 kg. Používám jako základ celozrnnou žitnou mouku, chlebovou žitnou mouku, pak přidávám mouku celozrnnou pšeničnou. Dál už pouze vodu, český kmín a himalájskou sůl. Chléb peču ze svého cca 14letého kvásku.
Lze uskladnit i do mrazáku a po rozmrazení je zase jako čerstvý.


Pokud máte zájem, pište, volejte a domluvíme se na předání.
Zelí je k dispoziic ihned, pečení chleba zabere 2 dny, proto se ozvěte s objednávkou min. 2 dny dopředu...