Mapa webu   Náhled tisku  

PermaFood.cz

Úvod > 2021 – Přírodní zahrada - certifikát a plaketa

Přírodní zahrada - certifikát a plaketa

Včera u nás byla paní ze spolku Přírodní zahrada z.s. na zhodnocení a s velkým potěšení oznamuji, že jsme certifikací prošli a to s plným počtem bodů! Ne, že bychom to nečekali ;) Naše zahrada je tímto "papírová" Přírodní zahrada.

Nedávno jsme požádali spolek Přírodní zahrada z.s. o certifikaci naší cca 2ha přírodní užitkové zahrady. Zahrady takto certifikované musejí být v souladu s ekologií, není na nich používaná žádná chemie ani rašelina, jsou budivány s použitím přírodních materiálů a musí splňovat mnoho dalších kritérií. Včera u nás byla paní na zhodnocení a s velkým potěšení oznamuji, že jsme certifikací prošli a to s plným počtem bodů! Ne, že bychom to nečekali ;) Naše zahrada je tímto "papírová" Přírodní zahrada. Co nejdříve jí přidáme na mapu Přírodních zahrad institutu Veronica.

Nečekejte u nás anglické trávníčky, naše zahrada je dávnou venkovskou zahradou, plná užitkových rostlin a tísícem míst, kde může vegetovat nespočet živočišných druhů.

Budeme se těšit na případné zájemce, kteří budou chtít zahradu shlédnout a třeba se inspirovat nebo se dozvědět něco nového, jiného. Pokud mezi ně patříte, napište nám třeba e-mail a návštěvu můžeme domluvit.

Nyní je doba sklizně, můžete tak vidět hlavně princip pěstování zeleniny na vyvýšených záhonech a dozvědět se mmj. například jak zeleninu, ale i ovoce, které nyní roste všude kolem (nejen na zahradách) zpracováváme a uchováváme na zimu a přes zimu.

Novinky

Přednáška v miniKnihovně na téma Meliorace - 22. 9. 2023

více info

Akce

Každý pátek od 18 do 20 hod. máme otevřenou Svobodnou knihovnu. Přijďte na návštěvu.

více info

 

Newsbox News03

This box shows the content of the hidden page "News03".

More information about newsboxes can be found here:

CMSimple_XH Wiki


Diese Box zeigt den Inhalt der versteckten Seite "News03".

Mehr Informationen zum Thema Newsboxen gibt es hier:

CMSimple_XH Wiki

nahoru